Telus Hakkında

2000’li yıllardan beri faaliyet göstermekte olduğumuz telekomünikasyon sektöründe 2017 yılı itibari ile gerekli hukuki ve teknik altyapımızı tamamlayarak bireysel, kurumsal ve toptan segmentteki müşterilerimize ses, data, genişbant internet erişimi, toplu ses taşıma, kiralık veri hattı hizmetleri ve katma değerli bireysel ve kurumsal servisler sunmak üzere yeni nesil Telekom operatörü olarak kurulduk. “Telecommunication” ve “Unified Systems” kelimelerinin birleşiminden yola çıkarak oluşturduğumuz firmamızın ismi TELUS’dur.

Telus İletişim Hizmetleri A.Ş. ulusal çapta iletişim çözümleri sunmak amacıyla 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve ilgili yönetmelikleri kapsamında yetkilendirilerek bireysel ve kurumsal abonelerine ses, data ve görüntü alanında entegre telekomünikasyon çözümleri sunan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun denetim ve gözetiminde faaliyet gösteren bir elektronik haberleşme işletmecisidir.


Telus bireysel müşterilerine;

Telus bireysel müşterilerine evde internet (data), ev telefonu (ses), iptv ve katma değerli bireysel servislerden oluşan geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.


Telus kurumsal müşterilerine;

Telus kurumsal müşterilerine geniş hizmet yelpazesi ile bulut bilişim, geniş-bant internet hizmetleri, noktadan noktaya erişim hizmetleri, veri merkezi ve güvenlik hizmetleri, uluslararası kiralık veri hattı, yurtdışı bağlantılı geniş bant internet erişimi, ekonomik ve alternatif ses hizmetleri sunmaktadır. Telus, kurumlara sunduğu özel iletişim çözümleri, ürün ve hizmetleriyle kurumsal müşterilerinin rekabet gücünü artırmaktadır.


Telus toptan segmentteki müşterilerine ise;
Telus toptan segmentteki müşterilerine terminasyon / sonlandırma, transit ses taşıma hizmeti ile veri merkezi barındırma, yerel ağ erişimi ve yönetilebilir network hizmetleri sunmaktadır.