Statik IP

Statik IP Servisi

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 1. 1
  Statik IP nedir?
  • ​ IP numarasi, internete her girişte kullanıcıya sistem tarafından atanan bir nevi kimlik numarasıdır. Bu sayede bilgisayarlar arası veri iletişimi mümkün kılınır.
  • IP (internet protokol) numaraları protokol kapsamında sınırlı olduğundan normalde her bağlantı için dinamik yapıda rastgele atanmaktadır. Yani internetten çıkıp tekrar girdiğinizde IP numaranızın değiştiğini görürsünüz. Eğer bu numaranın size özel tanımlanarak hiç değişmemesine ihtiyacınız varsa, internet bağlantınıza ek olarak Statik IP ürününü kullanmanız gerekir. Bu durumda size atanan IP numarası bir başka kullanıcıya atanmaz ve her zaman bileceğiniz bu sabit IP numarasını internet dünyasında bir nevi adres olarak kullanabilirsiniz.
 2. 2
  Statik IP kimler için ideal?
  • Statik IP bilgisayarınıza değil, bağlantıyı yaptığınız modeme verilir. Böylece aynı modemden bağlantı yapan birden çok bilgisayar kullanımları için de statik IP hizmeti geçerlidir.
  • Statik IP genellikle; bilgisayara uzaktan erişim, oyun sunucusu, web – alan adı hizmeti, e-posta sunucusu, uzaktan masaüstü yönetimi, FTP hizmeti, video konferans, VoIP, VPN gibi uygulamaları kullananlar için idealdir.
  • Bu ve benzeri uygulamalar için atanacak Statik IP kullanımlarında güvenlik tedbirlerinin maksimum seviyede alınması gerekmektedir.

NASIL BAŞVURABİLİRİM ?